Rolety wewnętrzne – klasyka w dobrym stylu

Wewnętrzne rolety materiałowe to jedna z najdłużej obecnych na rynku kategorii osłon okiennych. Pomimo upływu czasu ich popularność wcale nie maleje, a wręcz przeciwnie – nadal są w grupie najchętniej kupowanych. Niewątpliwie wpływ na to ma ich dekoracyjność i funkcjonalność.

Oferta rolet wewnętrznych jest bardzo bogata. Możemy wybierać wśród różnych faktur materiałów, co w praktyce oznacza różny stopień przepuszczalności światła. Oprócz tego do wyboru mamy także szeroką paletę barw. I tak w pokoju dziennym możemy zastosować materiał jaśniejszy o właściwościach transparentnych – światło dzienne jest ładnie rozproszone, a nasz salon osłonięty przed nadmiernym nagrzewaniem podczas lata, ale bez efektu zaciemnienia. Natomiast do sypialni możemy wybrać barwy nieco ciemniejsze z grubszym i/lub podgumowanym materiałem, który zaciemni pomieszczenie. W ten sposób latem w pomieszczeniu pod koniec dnia nadal będzie chłodno, a w nocy nie będzie przeszkadzać nam np. światło ulicznych latarni.

Rolety materiałowe – zalety

Rolety z materiału
Rolety materiałowe

Największe zalety rolet materiałowych skupiają się wokół trzech punktów: funkcjonalności, dekoracyjności i łatwego montażu.

O funkcjonalności zostało już trochę napisane powyżej. Dotyczy to przede wszystkim różnorodności materiałów; mamy tu tkaniny w trzech grupach: od transparentnych, przez częściowo przepuszczające światło, aż do podgumowanych czyli całkowicie zaciemniających. W ten sposób dopasowujemy roletę do funkcji pomieszczenia. W niektórych pomieszczeniach chcemy mieć więcej światła i móc korzystać z naturalnego, nawet przy zasuniętym materiale rolety. W innych z kolei ważne jest, czasem nawet całkowite, zaciemnienie. Zatem wybierając osłony w postaci rolet wewnętrznych materiałowych nie musimy umieszczać różnych typów osłon w różnych pomieszczeniach, w zależności od ich przeznaczenia. To niewątpliwie zburzyłoby harmonijność wystroju i wprowadziło niepotrzebny chaos.

Dekoracyjność łączy się z szeroką ofertą kolorystyczną. Osłona okienna jest istotnym elementem wystroju wnętrza. Głównie przez to, że samo okno zajmuje sporą przestrzeń, która dzięki odpowiednio dobranej kolorystycznie rolecie gustownie wkomponuje się w całość. Duży wybór kolorów materiału rolety pozwoli nam bez problemu dopasować ją do kolorystyki wnętrza. Ponadto materiał, z którego powstają rolety jest impregnowany i antystatyczny, a tym samym odporny na zabrudzenia.

Rolety wewnętrzne materiałowe
Rolety wewnętrzne materiałowe z tradycyjną tkaniną

Na liście zalet rolet materiałowych jest także łatwy montaż. Roletę bez kasety montujemy na okiennej ramie. Z kolei do ściany/sufitu przymocowujemy rolety w półkasecie lub mikrokasecie. W każdym modelu do zwijania i rozwijania materiału służy mechanizm łańcuszkowy. Montażu bez problemu można dokonać samodzielnie.

One thought on “Rolety wewnętrzne – klasyka w dobrym stylu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *