Rolety dzień noc czy żaluzje – pomagamy wybrać optymalną osłonę okienną

Na początku należy zaznaczyć, że rolety dzień noc i klasyczne żaluzje aluminiowe to dwa różne rodzaje osłon. Przede wszystkim pod względem wyglądu. Każdy z nich ma charakterystyczne cechy i zalety, a to jaki rodzaj wybrać uzależnione jest głównie od tego w jakim stylu chcemy urządzić nasz dom.

Rolety dzień noc są uznawane za jedne z najbardziej uniwersalnych i takich, które będą komponować się i z wnętrzami zaprojektowanymi w stylu nowoczesnym, i z tymi, w które mają więcej z klasyki. Z kolei żaluzje aluminiowe raczej lepiej współgrają z minimalizmem  nowoczesności. Zacznijmy od rolet dzień noc.

Zalety rolet dzień noc

Rolety dzień i noc

W roletach dzień noc uwagę przykuwa ich wygląd, zwraca uwagę i sprawia, że wnętrze nabiera nietuzinkowego wyglądu. Również z zewnątrz okna osłonięte roletami dzień noc wyglądają niezwykle oryginalnie. Dlaczego są tak wyjątkowe? Dlatego, że składają się z dwóch warstw materiału. Jednej przeźroczystej, a drugiej kryjącej. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że ten rodzaj rolet to ciekawe rozwiązanie dla osób, które nie do końca chcą się pożegnać z firanami i zasłonami. Warstwa przeźroczysta może imitować materiał firan, a kryjąca zasłon.

Te dwie warstwy, za pomocą mechanizmu sterowania, można przesuwać i ustawiać w wymaganej w danym momencie dnia pozycji. Jeśli chcemy mieć dom pełen słońca odsłaniamy materiał przeźroczysty, jeśli nie chcemy, aby mieszkanie się nagrzało lub chcemy odpocząć ustawiamy materiał grubszy. Rozbudowana paleta kolorystyczna pozwala na dopasowanie osłony do wyglądu wnętrza. Natomiast to, że wykona jest z materiału sprawia, że subtelnie dopasuje się również do jego charakteru – nowoczesnego lub bardziej tradycyjnego.

Zalety żaluzji aluminiowych

Żaluzje aluminiowe

Czas na żaluzje aluminiowe. Żaluzje aluminiowe produkuje się z wysokiej jakości materiałów z dbałością o każdy szczegół. Polecane są raczej do wnętrz o bardziej nowoczesnym charakterze. Składają się z listew tzw. lameli o różnych szerokościach – 16mm, 25mm i 50mm. Dzięki temu można dopasować je do okien o różnych wymiarach; przy większych przeszkleniach lepsze są lamele szersze, przy mniejszych węższe. Ponadto lamele żaluzji aluminiowych mają najszerzej rozbudowaną paletę kolorystyczną i produkowane są, poza klasycznymi, w dwóch wyjątkowych fakturach – drewnopodobnej i perforowanej (listwa pokryta niewielkimi dziurkami).

Dopływ światła regulujemy poprzez zmianę ustawienia listew; otwierając żaluzje lub je zamykając, lub tylko nachylając pod wybranym kątem. Zaletą listew perforowanych jest dodatkowo to, że zamknięte rozpraszają światło i nie zacieniają pomieszczenia całkowicie pozwalając korzystać z naturalnego światła.

Jeśli chodzi o dobór żaluzji aluminiowych czy rolet dzień noc do rozmiaru okna to nie ma z tym najmniejszego problemu. Oba rodzaje w sklepie internetowym Knall produkuje się na indywidualnie podany przez zamawiającego wymiar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *