Funkcjonalność rolet materiałowych

wdomku

Rolety materiałowe są osłonami bardzo uniwersalnymi i dzięki temu od lat cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem Klientów. Na ich popularność składa się wysoka estetyka i jakość oraz skuteczność w chronieniu pomieszczeń przed promieniami słonecznymi.

Od kiedy osłony wewnętrzne coraz częściej zastępują firany i zasłony ich projektanci nieustannie proponują co raz to nowe rozwiązania projektowe, a producenci przykładają dużą uwagę zarówno do jakości materiałów, z których są szyte, jak i do całego osprzętu. To dotyczy także rolet materiałowych, które na tym rynku były jednymi z pierwszych. W roletach tego typu do wyboru są grupy materiałów o różnym stopniu przepuszczalności światła – od transparentnych po całkowicie zaciemniające. Ponadto mamy tu do dyspozycji bardzo rozbudowaną paletę barw. Te dwa elementy przekładają się na ich wysoką funkcjonalność.

widoczek

Wyobraźmy sobie dom: różne pomieszczenia i różne ich funkcje. Kuchnia i pokój dzienny – spędzamy w nich najwięcej czasu i potrzebujemy naturalnego światła. Sypialnia – wyciszenie i spokój. Pokój dziecięcy – zabawa, radość, ale i wyciszenie wieczorem czy podczas drzemki w ciągu dnia. I wreszcie dom jako całość – różne pomieszczenia, ale jeden styl, w którym chcemy go urządzić, wszystko powinno być spójne i harmonijne. Oferta rolet materiałowych jest tak zbudowana, aby można było je zastosować w różnych pomieszczeniach pełniących odmienne funkcje bez konieczności stosowania różnych typów osłon. I tak w kuchni czy salonie możemy zastosować materiały jasne i półprzeźroczyste wtedy pomimo opuszczenia materiału rolety w słoneczny dzień będziemy mogli korzystać z naturalnego światła. W pokojach dziecięcych możemy zaszaleć z kolorami. W sypialniach zastosować barwy ciemniejsze, tak aby nic nie zakłócało nocnego odpoczynku. Ponadto w ofercie jest grupa materiałów podgumowanych czyli zaciemniających w 99%. W tym wypadku nawet jaśniejszy kolor skutecznie osłoni przed światłem sypialnię czy pokój dziecięcy.

Montaż i czyszczenie

Rolety materiałowe mogą być umieszczanie w świetle okna, na ścianie lub suficie. O sposobie montażu może zadecydować jej rodzaj: bez kasety, w półkasecie lub w mikro kasecie. W każdym modelu do zwijania i rozwijania materiału służy gustowny mechanizm łańcuszkowy. Montażu bez problemu można dokonać samodzielnie.

Materiał rolet jest impregnowany i antystatyczny i dzięki temu łatwo utrzymać je w czystości. Co jakiś czas można przetrzeć go wilgotną, miękką szmatką i pozostawić do osuszenia. Warto też przemyśleć zakup modelu w półkasecie lub w mikro kasecie. Wtedy zwinięty materiał jest schowany.

Sklep internetowy Knall oferuje rolety produkowane na wymiar, w ten sposób można je dopasować do okien o niestandardowych wymiarach lub większych przeszkleń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *